עיצוב פליירים לבד – איך עושים זאת נכון

 נכון, עדיף לתת לאנשי המקצוע לעשות את שלהם אבל כשתקציב הפרסום מצומצם ממילא, צריך לבדוק היכן ניתן לחסוך. אם החלטתם להדפיס פליירים, אחד השלבים בהם תוכלו לוותר על סיוע של איש מקצוע, זה שלב העיצוב. צאו מנקודת הנחה שאלא אם כן ניחנתם בחוש אסתטי יוצא דופן או שליטה מלאה בתכנות עריכה גרפית, העובדה כי העיצוב נעשה באופן לא מקצועי עלולה להיראות. עם זאת, לא מקצועי אינו בהכרח לא יעיל או לא אפקטיבי! אל תתייאשו ונסו את כוחכם בעיצוב הפלייר. אחרי הכל, איש אינו מכיר את העסק או השירות שלכם יותר טוב מכם.

עיצוב פליירים ממוחשב

כיוון שהפלייר מיועד להדפסה, עליו להיות בפורמט ממוחשב. אם הסיבה בגינה החלטתם לעצב את הפלייר בעצמכם היא חיסכון כספי, ודאי שאין צורך שתרוצו לחנות המחשבים הקרובה למקום מגוריכם ותרכשו פוטושופ או אילוסטרייטור. לפעמים אפילו הפאוור פוינט, התמימה לכאורה, יכולה להפיק תוצאות מרהיבות. הכל תלוי במידת השליטה שלכם בתוכנה. לפני שאתם ניגשים לעיצוב הפלייר, שחקו מעט עם התוכנה, בחנו את האופציות הקיימות בה, את אפשרויות עריכת התמונות והפונטים. זוהי תוכנה המיועדת לשימוש משרדי ואינה מצריכה קורס מיוחד בכדי לדעת כיצד לעבוד עליה, לכן אל תיבהלו מכמות הפיצ'רים. אם משהו לא ברור לכם, חפשו אותו ב-Google. הרשת מלאה בהסברים מפורטים יותר ופחות.

היחס בין מסרים טקסוטואלים וויזואלים

הפלייר שלכם לא צריך להיות מסובך במיוחד, עליו להיות אסתטי ומושך תשומת לב. אל תילחצו אם הגרסה הראשונה ואפילו השנייה לא תיראה בדיוק כמו שדמיינתם. המשיכו לנסות עד שהעיצוב שלכם יהיה לרוחכם. כמה דברים חשובים שיש לזכור כשמעצבים פליירים: על הפלייר להכיל מסרים טקסטואליים – כמה משפטים על העסק או השירות שאתם רוצים לקדם בצירוף סלוגן קליט או שורה המכריזה על מבצע מיוחד. לצד תמונות, אלמנטים ויזואליים המוסיפים עניין ואסתטיקה לפלייר.

שימוש בצבעים להעברת מסרים שיווקים

זה לא הזמן לבדוק את כל טבלת הגוונים במחשב או להמציא צבעים חדשים. מצד אחד עליכם להותיר מקום למעוף ודמיון אולם מצד שני, בהתחשב בכך שקרוב לודאי שזהו הניסיון הראשון שלכם בתחום, השתדלו להיצמד ל"אזור הבטוח" של הצבעים. בחרו סקאלת צבעים מצומצמת יחסית שמייצגת את העסק שלכם. אם יש לכם חנות למזון אורגני, גוניים ירוקים יתאימו. אם אתם מציעים שירותי טכנאות מחשבים, אולי כחולים-אפורים יהיו הבחירה הנכונה. טיילו מעט ברשת וחפשו השראה – לוגואים של חברות בתחום, אתרי אינטרנט של עסקים דומים וכו'.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (11 votes cast)
עיצוב פליירים לבד - איך עושים זאת נכון , 6.6 out of 10 based on 11 ratings
מידע מקצועי
Comments are closed.
    קידום אתרים בגוגל שיווק באינטרנט