עיצוב ספר מחזור

עיצוב ספר מחזור

עיצוב ספר מחזור הוא משימה לא פשוטה. מדובר, כמובן, במשימה אפשרית, אולם כל זאת בתנאי שפועלים ומתכננים אותו היטב. עיצוב הספר יכול להתחיל כבר בשבועות הראשונים של שנת הלימודים האחרונה בבית הספר ועשוי להימשך מספר חודשים. מדובר בפרויקט חשוב, שילווה אתכם תקופה ארוכה ויצריך מכם זמן, מאמץ וגם לא מעט יצירתיות. אז, איך עושים את זה בהצלחה? איך מעצבים ספר מחזור באופן הנכון ביותר ונהנים מתוצאה בלתי רגילה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון.

התכוננו לכך מבעוד מועד

על מנת לעצב ספר מחזור מתאים ולא פחות מכך – גם יפהפה, מומלץ לכם להתחיל ולהתכונן לכך מבעוד מועד. אל תמתינו לחודש הלימודים האחרון, התחילו עם פרויקט העיצוב כמה חודשים מראש. ההכנה לכך כרוכה בפעולות רבות. עליכם לאסוף חומרים, כמו, תמונות עדכניות ותמונות ישנות של תלמידים ומורים, עליכם להחליט מהו נושא הספר ומה תהיה שפת העיצוב שלו. עליכם גם להתחיל בכתיבת תוכן הספר ואף גם לחפש מקורות שונים, אותם תוכלו לשלב גם כן בספר עצמו. מומלץ לכם לעבוד בקבוצות, כשכל קבוצה אחראית על תחום אחר: קבוצה אחת אחראית על איסוף התמונות, הקבוצה השנייה על כתיבת התכנים והשלישית על בחירת העיצוב המתאים. חשוב, כבר בשלבי התכנון הראשונים, להכין תכנית עבודה ולפעול על פיה. במסגרת התוכנית, חשוב להחליט מראש גם מהו מועד הסיום, מהו המועד הרצוי לסיום העבודה. הכנה מוקדמת והערכות מתאימה, תעזור לכם לעבור את המשימה בהצלחה וליהנות מספר נהדר.

שתפו את התלמידים האחרים, המורים וגם את ההורים שלכם

השתדלו לשתף כמה שיותר חברים, מורים והורים בהכנת הספר. אין זה אומר, בהכרח, כי כל אלה אכן ייקחו חלק בהכנה עצמה, אולם בדרך זו תוכלו לקבל מגוון של רעיונות, הקשורים הן בעיצוב עצמו והן בתוכן הספר. מכיוון שספר מחזור מייצג מספר רב של תלמידים, בדרך כלל, יתכן ורבים מהם ירצו לקחת בהכנתו חלק. הגבילו את מספר המשתתפים בהכנת הספר, אולם אפשרו לאלה, המעוניינים להצטרף להכנה, לעשות זאת גם כן.

בחרו בית דפוס מקצועי

לאחר שהכנתם תכנית עבודה, התחלתם במשימת הכנת הספר, עיצבתם וסגננתם אותו ואף צרפתם את כל הטקסטים הנדרשים, עליכם לבחור בית דפוס מתאים, לצורך הדפסת ספר המחזור שלכם. מומלץ לכם לפנות למספר בתי דפוס שונים (בין ארבעה לחמישה) ולבדוק מול כל אחד מהם את עלויות הדפסת הספר. חשוב לבצע סקר שוק ולהשוות מחירים, שכן אתם עשויים לגלות פערי מחיר משמעותיים, גם כשמדובר באותו השירות בדיוק. אל תהססו לבדוק הצעות שונות ובמקביל ודאו כי מדובר בבית דפוס מקצועי, בעל ניסיון והתמחות בתחום זה.

זכרו – ספר המחזור שלכם ילווה אתכם שנים ארוכות. הקפידו לפעול נכון, אולם אל תשכחו גם ליהנות בתהליך ההכנה עצמו.

לחץ כאן לקבלת רעינות לעיצוב ספר מחזור

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
עיצוב ספר מחזור, 10.0 out of 10 based on 1 rating
מידע מקצועי
Comments are closed.
    קידום אתרים בגוגל שיווק באינטרנט