טיפים לעיצוב אריזות

טיפים לעיצוב אריזות

אריזות מעוצבות מיועדות לעיטוף מוצרי צריכה, והינן אחד הגורמים המשפיעים ביותר בכל תחום של מכירת מוצרים וסחורות. זאת מאחר ובמידה רבה האריזות עוזרות לתהליך מכירת המוצר, הן על ידי העברת המסר הראשוני אודותיו והן ביצירת משיכה כלפיו. כאשר אריזה מעוצבת נכון ומעבירה את המסר הרצוי, היא תגרום להעדפת מוצר מסוים על פני מתחריו אף אם מחירו גבוה יותר, וגם ההיפך נכון – אריזה שאיננה מושקעת ולא מתאימה למוצר הנמכר, תוביל באופן ישיר לירידה במכירות, אף אם המוצר נמכר במחירים זולים במיוחד. מסיבה זו חשוב מאוד לעצב אריזות באופן נכון וחכם ובהתאמה למוצר הנמכר.

טיפים חשובים לעיצוב אריזות

להלן מובאים מספר טיפים בסיסיים וחשובים לעיצוב נכון ומוצלח של אריזות:

  • חברה מקצועית- על מנת ליצור אריזה מעוצבת ואיכותית חשוב להשקיע ולבחור בחברה רצינית ומקצועית המתמחה בתחום, ואשר יכולה להציג בפניכם תיק עבודות משובח.
  • הגדרת  קהל היעד – יש להגדיר ולאפיין את קהל היעד אשר עבורו מיועד המוצר, כולל בין היתר את המין, הגיל, העיסוק והמעמד הסוציו-אקונומי של הלקוחות.
  • התאמת המוצר לקהל היעד – חשוב לבצע מחקר שוק מעמיק ולהבין את צרכיו וטעמו של קהל היעד, מכיוון שמה שמושך את עיניהם בני נוער שונה למדי מעיצובים שיעניינו אמהות או אנשי עסקים. את המכנה המשותף של הלקוחות יש לבטא בעיצוב אריזת המוצר.
  • עיצוב ייחודי – לאחר התאמת עיצוב האריזה לקהל היעד, חשוב להוסיף לה טאץ' אישי המייחד ומאפיין את המוצר והעסק לעומת מתחרים.
  • הדגשת יתרונות המוצר- בעת עיצוב האריזה יש להדגיש כל גביה את התכונה המייחדת את המוצר והמקנה לו יתרונות מעל למתחרים. לדוגמא, אם קרם ההגנה נשאר יותר זמן על העור לעומת מוצרים דומים, יש לציין זאת באפון בולט על האריזה.
  • מגוון אריזות – חשוב שלעסק יהיו מגוון אריזות עבור מוצרים שונים, ולא להשתמש באותו העיצוב עבור כל מוצר. עם זאת, בעת העיצוב יש לדאוג לאלמנט ברור ובולט שיחזור על עצמו בכל האריזות ויזוהה עם מוצרי החברה, כדוגמת לוגו, צבע מסוים, אות או דימוי מעוצב.
  • חומרים איכותיים- בעיקרון, ככל שמשתמשים באריזות מחומרי גלם איכותיים יותר כך משדרים האריזה והמוצר יוקרה ואמינות. מאידך, עבור מוצרים שאינם יקרי ערך או שבירים, ניתן בעזרת עיצוב חכם ומיוחד להיעזר גם בחומרי גלם זולים יותר.
  • עיצוב עכשווי – אם אינכם מבינים בתחום עיצוב האריזות, אל תמהרו להתלהב מאריזה יפה ואסטטית. בימינו אריזות צריכות להיות מעודכנות לטרנד הקיים, וחשוב להתעדכן בכך ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי עיצובים עכשוויים לאריזות בארץ ובעולם.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
טיפים לעיצוב אריזות , 10.0 out of 10 based on 1 rating
מידע מקצועי, עיצוב אריזות
Comments are closed.
    קידום אתרים בגוגל שיווק באינטרנט