הדפסת חשבוניות מס

הדפסת חשבוניות מס

מזל טוב. החלטתם לפתוח עסק עצמאי ונרשמתם במשרדי המע"מ כ"עוסק מורשה". מהיום, עליכם להנפיק חשבוניות מס, במסגרת כל עסקה שתבצעו אל מול לקוחותיכם השונים. את הדפסת החשבוניות תוכלו לעשות באמצעות מכוני הדפוס השונים או בעזרת תוכנות לניהול חשבונות. אם אלה צעדיכם הראשונים בתחום, הנה כמה נקודות חשובות, שכדאי לכם לדעת על הדפסת חשבוניות מס, רגע לפני הנפקתן.

מי רשאי להדפיס חשבוניות מס

שלא כמו חשבוניות עסקה, חשבוניות מס כוללות, במסגרתן, גם את המע"מ. בעוד שבחשבוניות עסקה הסכום המצוין בהן הוא סך העסקה כולה, הרי שבחשבוניות מס סכום העסקה מפורט ומציין גם את מרכיב המע"מ. קיימים כללים ברורים להפקה והדפסת חשבוניות מס. לא כל אחד יכול להדפיס חשבוניות אלו. חשבוניות מס נדרשות אך ורק מעוסק מורשה, ויש להוציאן אל הלקוח בטווח של שבוע עד שבועיים מיום החיוב. חשבונית המס, המהווה דרישת תשלום, מציינת בפני רשויות המס כי העוסק המורשה, שהנפיק אותה, קיבל לידיו את המע"מ מהעסקה, ואילו הלקוח, אליו הועברה החשבונית יכול לדרוש אותו חזרה מרשויות המע"מ. חשבונית זו מהווה כמעין הוכחה/אסמכתא לצורך קבלת המע"מ בחזרה. בנוסף, היא מחייבת את העוסק לדווח על תשלום זה ולהעביר לרשויות המע"מ את סכום המע"מ שנכלל במסגרת העסקה.

המידע הנדרש בחשבוניות

בין אם אתם בוחרים להדפיס חשבוניות מס באמצעות בית דפוס, המתמחה בכך או להבדיל, בעזרת תוכנה להנהלת חשבונות, עליכם לוודא כי אלו תכלולנה כמה פרטים חשובים. הפרט הראשון הוא התאריך בו התבצעה העסקה. עליכם לציין על גבי חשבונית המס את תאריך ביצוע העסקה. בנוסף, חשוב לוודא כי מצוין על גביה גם שם החברה שלכם ומספר העוסק המורשה. פרטים נוספים חשובים, שיש לוודא כי גם הם מצוינים על גביה, הם פרטי החברה, כמו כתובתה וטלפון החברה. חשוב לדאוג לציין גם את פרטיו של הלקוח המשלם וכן את פרטי העסקה עצמה. וכמובן, לא לשכוח לציין את סכום המע"מ, המתווסף אל עלות השירות שבוצע או המוצר שנמכר.

להיעזר במומחים בתחום

מכיוון שמדובר באסמכתא חשובה במיוחד, בין אם אלה צעדיכם הראשונים ובין אם אתם "עוסק מורשה" תקופה ארוכה, חשוב לוודא כי חשבוניות אלו תיכתבנה על פי כל הכללים הנדרשים. בצעדיכם הראשונים בניהול העסק שלכם, מומלץ לכם להיעזר באנשי מקצוע, כמו יועצי מס, רואי חשבון או מנהלי חשבונות. אלה, יוכלו לעזור לכם להתנהל נכון, בהתאם לחוק. הקפדה על כללי הנפקת חשבוניות המס, תאפשר לכם לנהל את העסק שלכם נכון יותר ועל פי כל הדרישות, כפי שקובע החוק במדינת ישראל. חשוב לזכור, לא ניתן לקבל את המע"מ ששולם חזרה, אלמלא הונפקה חשבונית מס. ולכן, חשוב לבצע זאת במסגרת כל עסקה ובהתאם לכל התקנות והכללים הנדרשים בעת הנפקתה.

לחץ כאן לקריאה נוספת אודות הדפסת פנקסים

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
הדפסת חשבוניות מס, 10.0 out of 10 based on 1 rating
מידע מקצועי
Comments are closed.
    קידום אתרים בגוגל שיווק באינטרנט